SIK SORULANLAR

loading

KUR HESAPLA

SIK SORULAN SORULAR

Cevap - 1 Araç rezervasyonunuzu, www.wincar.com.tr ana sayfasında rezervasyonunuzla ilgili seçimleri tamamladıktan sonra Visa/Mastercard/Amex kredi kartlarınızı kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca, 0414 313 43 43 (Wincar Otomotiv) numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de rezervasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.
Cevap - 2 Evet, Visa/Mastercard/Amex kredi kartları dışında nakit ödeme'de ofislerimizde  kabul edilmektedir.. 
Cevap - 3 Hayır. Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.
Cevap - 4 wincar.com.tr ve mobil sitemiz üzerinden ofiste ödemeli rezervasyon seçeneği sunmamaktayız. Misafirlerimiz, web sitemizden arama yapabilecekleri gibi 0414 313 43 43 (wincar otomotiv) numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de talep etmiş oldukları tarih aralığı ve araç grubunda müsaitlik ile ilgili bilgi edinebilir, çağrı merkezimiz aracılığıyla ofiste ödemeli rezervasyon yapabilirler. 
Unutmayın, yoğun dönemlerde ofiste ödemeli rezervasyon alınamayabilir. Erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.

 Araç rezervasyonumun onaylandığını nasıl anlayabilirim.

 Cevap - 6 wincar.com.tr ve mobil sitemiz üzerinden araba kiralama işlemi gerçekleştirmiş tüm misafirlerimizin kiralama işlemi sırasında belirttikleri e-posta adresine e-posta ile ve cep telefonlarına SMS ile konfirmasyon bilgisi iletilmektedir. Bu nedenle, misafirlerimizin rezervasyon esnasında tüm bilgilerini eksiksiz ve doğru iletmeleri önemlidir.
Cevap - 7 wincar.com.tr ana sayfasında üst tarafta bulunan Online Rezervasyon başlığının altındaki Rezervasyon İptal Talebi sekmesinden, rezervasyon numaranızı ve e-posta adresinizi girerek rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, 0414 313 43 43 (wincar otomotiv) numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile de rezervasyon iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın, kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması ya da rezervasyon iptal edilmeksizin aracın teslim alınmaması durumunda kiralama fiyatının iadesinde kesinti yapılmaktadır.
Rezervasyon iptal işlemleri kurallarının detayları için wincar araç kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.
Cevap - 8 İptal talebinizi rezervasyon yaptığınız tarihte tarafımıza bildirirseniz, ödediğiniz tüm tutar kartınıza iade olacaktır.
Diğer iptal taleplerinizdeki iade uygulamamız şu şekildedir: 
- Kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda 3 günlük kiralama ücreti tutarında kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. Rezervasyonunuz 3 günden az ise iade yapılamamaktadır.
- Kiralamanızın alış saatine 24 saatten fazla zaman var ise, kiralama bedelinde kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. 
- Güvence paketi satın almanız durumunda ücretsiz iptal ve iade yapılmaktadır. 
Araç kiralama işlemleri kuralları için Wincar Otomotiv kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.
Cevap - 9 Onaylı rezervasyonlarınızda, araç grubu değişikliği ya da ek hizmet ekleme gibi işlemler wincar.com.tr veya mobil web sitemiz aracılığıyla gerçekleştirilememektedir. 
Rezervasyonunda değişiklik yapmak isteyen misafirlerimizin 0414 313 43 43 (Wİncar Otomotiv) numaralı çağrı merkezimize ya da ilgili ofisimize başvurmaları gerekir. Değişiklik kuralları için Wincar Otomotiv kiralama sözleşmesi dokümanını inceleyebilirsiniz.
Cevap - 10 Misafirlerimizin seçimlerini yapmış oldukları ofislere, anlık olarak rezervasyon bilgileri iletilmektedir. İlgili ofisimize, rezervasyon bilgilerinizle gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetinizi ve kredi kartınızı (üst segment araçlar için 2 adet) bulundurmayı unutmayınız.
Cevap - 11Misafirlerimiz seçimlerini yapmış oldukları araçları, rezervasyon yaptırırken belirttikleri ofislerden almak için ofisimize geldiklerinde; araç kiralama sözleşmesi imzalayacaklardır. Sözleşmenin geçerli olabilmesi için yanınızda sürücü belgeniz, kimliğiniz ya da geçerli pasaportunuz ve en az provizyon bedeli kadar limiti olan kredi kartınız bulunmalıdır. Ayrıca, ikamet adresiniz ve telefon bilgileriniz sözleşmenize kayıt edilecektir. Üst segment araçlarımızda çift kredi kartı ibraz edilmesi gerekmektedir. 
Ofisimizden ayrılmadan önce mutlaka kiralama sözleşmenizin bir nüshasını yetkili arkadaşlarımızdan isteyiniz.
Cevap - 12 Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonunda, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür.
HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yaptıysanız; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumları tarafınca Wincar Otomotiv'den tahsil edilir. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir. 
Osmangazi köprüsünden yapılan geçişlerde HGS kullanılamamaktadır, gişede nakit ödeme yapılması gerekmektedir.

whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız. Detalı bilgiye {link} üzerinden ulaşabilirsiniz.

X